Щодо безпечного використання пестицидів та агрохімікатів.

Дата: 01.04.2019 11:51

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

• ПИТАНЬ БЕПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА
    • СПОЖИВАЧІВ
    • УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ
    • ЛЬВІВСЬКІЙ  ОБЛАСТІ

САМБІРСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ

с. Бісковичі, Самбірський район,  81457   тел. (03236) 4-25-93,  тел./факс   (03236) 4-23-37,

e-mail: sambvetmed@ukr.net,    код ЄДРПОУ 40349

27.03.2019 р. №35_3-16/170

Сільському голові

с.Чуква

Янів В.В.

Самбірське районне управління Головного управління  Держпродспоживслужби  у Львівській області у зв’язку з початком сільськогосподарських робіт, у т.ч. із застосуванням засобів захисту рослин та  зверненнями громадян на порушення при їх проведенні та з метою посилення роз’яснювальної роботи  серед населення району   просимо  Вас розмістити на сайті Чуквянської ОТГ  статтю на тему «Щодо безпечного використання пестицидів та агрохімікатів».

У разі прийняття рішення щодо публікації вищевказаних матеріалів на Вашому сайті просимо використовувати посилання на Самбірське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Додаток – стаття на 2-ох аркушах.

Начальник Самбірського

районного управління                                                                            Сулиба С.З.

Щодо безпечного використання пестицидів та агрохімікатів

Описание: juuuyytyНа сьогоднішній день особливо широко застосовуються пестициди в сільському господарстві і побуті.

Діяльність, пов’язана з пестицидами та агрохімікатами, регламентована відповідними законодавчими актами: Закон України «Про пестициди та агрохімікати», Закон України «Про захист рослин», Закон України «Про бджільництво», Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань, державної реєстрації та перереєстрації, видання переліків пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» від 04.03.1996 №295, Державні санітарні правила «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України  від 03.08.1998 №1 (ДСП 8.8.1.2.001-98), Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 № 382.

Відповідно до вищевказаних законодавчих актів, діють наступні вимоги до суб’єктів господарювання, підприємств всіх форм власності, які використовують пестициди:

• до всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами та забезпечені засобами індивідуального захисту (спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору);
  • виконання всіх робіт з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково повинне реєструватися в спеціальних журналах;
  •   завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної  хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, терміни і методи застосування пестицидів (наприклад, інформуючи про це в місцевій пресі, по радіо ,органи виконавчої влади, товариства пасічників, сповіщення через оголошення в громадських місцях);
  • у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;
  • при вентиляторному обприскуванні зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням — 300 м;
  • всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні   (18-22) години при мінімальних повітряних потоках , як  виняток , допускається  проведення обробок у денні години у похмурі і  прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 градусів С  :
  •  категорично забороняється приготування розчинів пестицидів  безпосередньо  у полі без засобів  механізації:
  •  до місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях, заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

При  необережному   поводженні та порушенні  вимог  при  застосуванні пестициди  можуть  завдати  шкоду  здоров`ю  людей - викликати  отруєння.

Клінічна  картина  отруєння  являє  собою  загальне  занепокоєння,  головну біль,  задишку.  Гострі  отруєння  супроводжуються  підвищенням  температури тіла до 40 градусів,  постраждалі  можуть  відчувати  спрагу,  дзвін у вухах,  марення,  почервоніння  шкіри.  Більш  важкі  випадки  приводять  до  сильних судом  і  паралічу.  Під  впливом  пестицидів  підвищується  частота  таких захворювань  як  хронічний  отит,  фарингіт,  захворювання мигдаликів, аденоїдів тощо.

Памятайте!  Нераціональне  використання  пестицидів  та  неправильне поводження  з  ними  є  джерелом  забруднення  довкілля  та  шкодить здоров`ю.

Начальник відділу Самбірського

районного управління Головного

управління Держпродспоживслужби

у Львівській області                                                                    Катинський  Я.